Salı, Ekim 3, 2023
Ana SayfaGündemVatandaş Altında Kalmayı Tercih Ediyor.

Vatandaş Altında Kalmayı Tercih Ediyor.

Güvenilir liman olan altın aynı zamanda terkedilmeyen liman oluyor

 Yasin Eren “Ne altındaki yükseliş ne de büyük deprem felaketi hurda altın trafiğini üst seviyeye çıkarmadı. Demek ki vatandaş altında kalmayı tercih ediyor”

Altın fiyatları rekor kırmaya devam ediyor. Altının ani yükselişlerinde, piyasaya bozdurulmak için sunulan hurda altınların hareketliliği yansıyordu. Peki altın rekor kırarken, bir de üstüne büyük deprem felaketi yaşandıktan sonra ihtiyaç sebebiyle altın bozdurmak için harekete geçen önemli kitleler oldu mu? Sorusuna cevap aramak istedik. Eren Has Group Yönetim Kurulu Üyesi Yasin Eren; Bu günlerde normal günlerden ekstra farklı bir hurda dönüşü olmadığını, daha da yükselir diye bir beklenti sebebiyle harekete geçmediklerini veya yastık altı altınlarında önemli bir azalma olabileceğini tahmin ettiklerini söyledi.

 

Kuyumculuk sektörü için her Ramazan ayı oldukça sakin geçer. Ramazan ayının olduğu günlerde diğer aylara göre piyasaların sakinliği dikkat çekiyor. Şimdi gözler seçimlere çevrildi. Bakalım genel seçim ve Cumhurbaşkanlığı seçimleri piyasaya nasıl yansıyacak?

Dövizin hızla yükselişiyle birlikte altın fiyatlarının tavan yapması neticesinde sektörümüz açısından son yılların en sakin Ramazan dönemi geride kalıyor. Takı alışverişi minimum seviyeye indi. İnen çıkan altın fiyatları nedeniyle tüketici, acil ihtiyaçlarının dışında takı alımına uzak durdu. Altın fiyatları rekor seviyelere çıkarken, hurda altın geri dönüşünde neler yaşandı? Eren Has Group Yönetim Kurulu Üyesi Yasin Eren; meslek hayatında pek çok kez altının ani çıkışlar yaptığını ve her çıkışında ciddi oranda hurda altın aldıklarını, özellikle deprem felaketinin ardından da bir hurda alışverişi beklediklerini ama tüm bu koşullara rağmen hurda altında ekstra hiçbir hareketin ortaya çıkmadığını söyledi.

Stoklu Çalışmalar Yerini Sipariş Üzerine Üretime Bırakıyor..

Son yıllarda kuyumcuların geniş stoklar eşliğinde çalışmak yerine daha çok sipariş üzerine üretim yaptığını ve demo ürünlerle numunelerini müşterilerine sunduklarını belirten Yasin Eren; “Ramazan ayı boyunca kuyum üreticilerinin has altın alımlarını azalttıklarını gözlemledik. Stok maliyetleri üst düzeye çıktı. Artık kuyumcu, geniş stoklarla çalışmak yerine sipariş üzerine üretimi tercih ediyor” dedi.

admin
adminhttps://www.kapalicarsidergi.com
12 ülke 4000 den fazla noktaya ulaşan uluslararası yayın grubunun online, güncel , tarafsız , yenilikçi , zengin içerikli haber sitesi.
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Most Popular

Recent Comments