Pazartesi, Eylül 25, 2023
Ana SayfaGündemUganda'da Çocuklara Yüzme Öğreten Türk Yüzme Öğretmeni.

Uganda’da Çocuklara Yüzme Öğreten Türk Yüzme Öğretmeni.

Uganda Bunyonyi gölünde yüzme bilmeyen çocukların hayatını kurtaran bir Türk. Özlem Ulusan işini ve hayatını kenara bırakıp Afrikada kendini çocuklara adamış bir öğretmen.

5 sene önce farklı coğrafyaları gezmeye başlayan Özlem Ulusan   2023 yılında çalıştığı kurumsal şirketten istifa ederek, kendi mesleği olan yüzme öğretmenliği ile seyahati nasıl birleştiririm diye düşünüp  sonra bir proje yapması ile başlıyor Uganda Hikayesi.Projenin içeriği yüzme öğrenmeye imkanı olmayan çocuklara doğa şartlarında yüzme öğretmek idi.Araştırmalarım sonucu Uganda’da bulunan Bunyonyi gölü üzerinde bir charity okulu buldum ve bu okulda çocuklara yüzme öğretmeni arıyorlardı çünkü yüzme orada hayati önem içeriyor,çocuklar bunyonyi gölü etrafında 29 adacık bulunan köyler de yaşıyorlar evlerine gitmek için ve anakara’ya gitmek için botla ulaşım sağlıyorlar yani olası herhangi bir kaza da yüzmeyi bilmek zorundalar,bunyonyi de yüzme bilmek bir spor değil hayati bir önem içeriyor.Daha önce boğulma vakaları olan bu mukoni köyünde 98 çocuğa ulaşabildim.

Özlem Ulusan Uganda’da Bunyonyi gölü ve bölgesinde afrikalı çocuklara eğitim vermeye giden ilk ve tek Türk öğretmen. bölgede tüm bölge halkı tarafından benimsenmiş ve sevilmekte.

admin
adminhttps://www.kapalicarsidergi.com
12 ülke 4000 den fazla noktaya ulaşan uluslararası yayın grubunun online, güncel , tarafsız , yenilikçi , zengin içerikli haber sitesi.
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Most Popular

Recent Comments