Pazartesi, Eylül 25, 2023
Ana SayfaGündemTürkiye Deprem Şoku ile Uyandı 10 il de Büyük Hasar Var

Türkiye Deprem Şoku ile Uyandı 10 il de Büyük Hasar Var

K.Maraş Pazarcık merkezli 7.7 şiddetinde deprem ile bu sabah Türkiye Uyandı. 10 il de tespit edilen şu ana kadar 2.800 den fazla binanın yıkıldığı resmi makamlar tarafından paylaşılırken. sabah 10.00 sularında ölü sayısı 927 yaralı sayısı ise 20 bini geçtiği açıklanan rakamlar arasında idi.

Türkiye genelinde konu gündemin birinci maddesi haline gelirken bölgeye acil kodu ile arama kurtarma ve yardım ekiplerinin yanında vatandaşlar tüm gücü ile yardım götürmeye  başladı.

Uluslararası medya kuruluşlarınında gündeminin birinci sırasında yer alan deprem haberi uluslararası 4 seviye kodu ile  dünya genelinden yardım çağrısı ile paylaşıldı.

Ülke genelinde büyük bir şok yaşanırken, gelişmeler her yönden takip edilmeye ve bölgeye yardım yapılması ve ölü sayısının en aza indirilmesi için ciddi çalışmalar devam ediyor.

60 dan fazla artçı depremin yaşandığı bölgede öğle saatlerinde 7.5 şiddetindeki artçı deprem ise yıkılan binalar olması  tekrar  yürekleri ağza getirdi.

bölge ile iletişimde minimum derecede telefon hatlarının meşgul edilmesi ve sosyal medyada oluşan kirliliğin engellemesi için sürekli çağrılar yapılıyor.

 

 

admin
adminhttps://www.kapalicarsidergi.com
12 ülke 4000 den fazla noktaya ulaşan uluslararası yayın grubunun online, güncel , tarafsız , yenilikçi , zengin içerikli haber sitesi.
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Most Popular

Recent Comments