Çarşamba, Ekim 4, 2023
Ana SayfaGündemTürk Kuyumculuğu Zora Düşebilir.

Türk Kuyumculuğu Zora Düşebilir.

Tasarım ihracatımız takı ihracatımızla yarışıyor.

İtalyanlar niye tasarım ihraç etmiyor ?

Gelişen teknoloji ile tasarım elinizde oldu mu takıya dönüştürmek çok kolay… Balık tutmayı öğretirsek bir gün gelir balık satamayız….

Hollow Chain takı grubu başta olmak üzere çok sayıda farklı takı çeşitlerini Dünyanın birçok ülkesine başarıyla ihraç eden ONKA Gold; ilk kez katıldığı NEBU II Mısır Gold Expo Show’da hedeflerini yakalayarak bir nevi sezon finali yapmış oldu. ONKA Gold yöneticileri; son dönemde Türkiye’den Dünyaya çok sayıda (3D Printerlar için uygun fusion) reçinede tasarım ihracatı yapıldığını, takı üretimi konusunda büyük bir sanayiye sahip olan Türk kuyumculuk sektörü için tasarım ihracatının bir süre sonra büyük handikaplar ortaya çıkaracağını ve ülke kuyumculuğuna zarar vereceğini öne sürdüler.

“Niye İtalyanlar hiç tasarım ihraç etmiyorlar. Türkiye’de kontrolsüz bir şekilde tasarım ihracatı tüm Dünyaya ulaşıyor. Artık Türkiye’deki bir bilgisayardan bir tuşa basarak Mısır’daki bir kuyum atölyesinin 3D printerindan tabla tabla mum basılıyor. Tasarım ellerinde olunca, ileri teknolojiye sahip olan yabancılar daha önce hiç tecrübeleri olmasa da takı üretimi gerçekleştirebiliyorlar” diye konuştular.

Pandemiyle birlikte Dünyanın birçok ülkesinde takı üretiminin gelişim gösterdiğini, artık bir çok takının yüksek teknolojinin yardımıyla çok büyük ustalıklar istemeden madene dönüştürüldüğünü kaydeden firma yetkilileri, sektör temsilcilerinin bu konuyu masaya yatırmaları ve enine boyuna tartışmaları gerektiğini ifade ettiler.

 

 

admin
adminhttps://www.kapalicarsidergi.com
12 ülke 4000 den fazla noktaya ulaşan uluslararası yayın grubunun online, güncel , tarafsız , yenilikçi , zengin içerikli haber sitesi.
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Most Popular

Recent Comments