DOLAR 32,2484 0.01%
EURO 35,0573 -0.05%
ALTIN 2.444,47-0,09
BIST 10.677,490,19%
BITCOIN 22124061,39%
İstanbul
18°

AÇIK

13:06

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

TÜM MERAK EDİLENLERİ İLE MEET TO SHINE ANTALYA JEWELLERY

TÜM MERAK EDİLENLERİ İLE MEET TO SHINE ANTALYA JEWELLERY

8 Ocak 2024 11:42
TÜM MERAK EDİLENLERİ İLE MEET TO SHINE ANTALYA JEWELLERY
0

BEĞENDİM

 

4ncüsü düzenlenen Meet to Shine Antalya Jewellery görkemli başladı mutlu sona erdi.

80 katılımcı firma ile fuar da yer alırken 650 alıcı toplam 1800 kişi ile alım ekibi olarak fuarda katılım sağladı. Birinci gün Antalya Valisi Hulusi Şahin ve İmmib Başkanı Burak Yakın stantları ziyaret ederek fuar hakkında bilgi aldılar.

Anlamsız ve gereksiz açılış törenleri ve bürokrasiden de uzak durdular samimi ve mütevazi bir davranıştı.

Meet To Shine Fuar organizasyonundan çok yurt dışından gelen alım ekibi ve düzeni ile dünyanın sayılı organizasyonlarına kafa tutan iç yapısı ile gerçekten özel bir ayrıcalık sahibi olduğunu da kanıtladı.

Fuar katılımcıları ve alım ekibinin tüm ihtiyaçları özenle ve tüm yönleri ile düşünülüp eksiksiz yerine getirildi.

Her firma başına 15 alıcı düşen fuarda katılımcıların nerede ise tamamına yakını mutlu şekilde fuardan ayrıldı. Satış anlamında alıcı grubu daha iyi seçilmiş olarak gözlemlendi.

650 alıcı aileleri ile gelmesi maliyetleri artırmış gibi görünse de , ailelerinin 4 gün boyunca her şey dahil sistemde güzel bir tatil moduna geçmesi alım için gelen kişilerin daha iyi ve geniş zamanda alışveriş yapmasını sağladı.

Fuarda Türki cumhuriyetlerden gelenler , Rus pazarı müşterileri , Estonya , Litvanya gibi ülkelerden gelenler daha fazla göze batan müşteri grubunda olanlar idi.

Bu yıl yapılan doğru uygulamalardan biri ise Almanya’dan gelen Türk firma sahiplerinin de fuarda yer alması idi. Gelenler oldukça güzel mal alımı da yaptılar.

Fuarda bir kaç konu iyileştirme yapılırsa seneye daha iyi ve faydalı olacağını düşünüyoruz.

Birincisi Brinks ile yapılan taşıma konusu. İhaleyi alması ve kazanması sorun değil faydalı da olduğunu söylense de diğer taşıma yapan firmaların Brinks tarafından öcü gibi görünmesi , Brinks tarafından aba altından sopa gösterilip içeri alınmaması. Taşıma yapıyorsanız da diğer firmaların sektörün gelişmesi ve ilerlemesi , rekabeti artırması için bence fuara alınması gerekir diye düşünüyorum. Fuara ziyaretçi olarak alınabilmeliydiler. Haksız bir rekabet oluşup diğer firmaları hiçe saymak hoş olmadı.

Katılım fiyatlarının yüksek olmasının hakkını immib , başkan ve yönetim ziyadesi ile geri verdiler ve işin hakkını tam olarak verdiklerini düşünüyoruz. Sektöre yakışan ve kalite ile 10 tam puan alan bir organizasyondu.

Bir diğer ufak eleştirimiz ise düzenlenen Cuma ve Cumartesi gecesi müzik organizasyonlarında seçilen grupların ve içeriklerinin kalite düşüklüğü ve sıkıcılığı idi. Hemen hemen tüm gelenlerden eksi aldı. Bunu düzenleyen ajansı gözden geçirmek lazım organizasyonun güzelliğini gölgede bırakıp diğer yerlerden artılarını kendilerine bonus kullanmamaları lazım. Gelecek yıl umarız hakkını verirler bu konunun. Başkan ve yönetimi her şeyi ile çok çaba ve emek vermekteler ve ufak şeyler için eksi eleştiriyi de gerçekten hak etmiyorlar.

Sonuç olarak 650 firma 1800 kişilik alım ekibi gayet iyi başarılı ve güzel fuar geçirdiler ve katılımcı firmalarda satış yapmayanı eksi yazanı olmadı. Başarılar ve sektöre artılar yazan güzel bir organizasyondu.

Gelecek yıla daha fazla ümit daha fazla artı ile gidileceğinin en güzel sinyallerini de verdi.

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.