DOLAR 31,0036 0.3%
EURO 33,5444 0.27%
ALTIN 2.022,130,52
BIST 7.962,343,14%
BITCOIN 1589765-0,42%
İstanbul

AÇIK

Türklerin Schengen Vizelerinde red oranı 5 kat arttı.

Türklerin Schengen Vizelerinde red oranı 5 kat arttı.

22 Temmuz 2022 09:40
Türklerin Schengen Vizelerinde red oranı 5 kat arttı.
0

BEĞENDİM

Türkiye’nin özellikle avrupa birliğine iş ve turistik amaçlı gitmek isteyen vatandaşlarına uygulanan vize yaptırımı artarak devam ediyor.

pandemi ve seyahat kısıtlamaları bahane edilerek özellikle Türk Vatandaşlarına yönelik vize yaptırımı son 1 yıl içinde 5 kat artarak devam etmekte.

Almanya konsolosluğunda çıktığı öne sürülen vize yolsuzluğu ve diğer konsoloslukların Türk  vatandaşlara karşı uyguladığı kötü ve kaba davranışlarda oldukça ciddi şikayet almakta.

özellikle ocak ve mart ayı arasında Almanya konsolosluğunun içeride çıkan vize yolsuzluğunun üstünü kapatmak için ciddi oranda Gazeteci , İş Adamı ve ticari vize göz ardı etmeksizin red kararı aldığı ve ciddi mağduriyetler oluşturduğu tüm seyahat acentalarında konuşulmakta.

Almanya başta olmak üzere ticari ve schengen vize başvurularında red oranları 5 kat artarak ciddi mağduriyet oluşturmakta.

Türkiye Avrupa Konseyi Parlamenter Meclisinde (AKPM) Schengen vize sisteminin kötüye kullanıldığına dair bir rapor sundu.

Avrupa Birliği üye ülkeleri vize başvuruları ile red uygulamasını en fazla Türk Vatandaşlarına uygulamakta. bu tutumun dış işleri bakanlığı devreye girmesi içinde bir süredir kamuoyunda talep ve şikayetler artmakta.

 

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.