Pazartesi, Eylül 25, 2023
Ana SayfaGündemTürklerin Schengen Vizelerinde red oranı 5 kat arttı.

Türklerin Schengen Vizelerinde red oranı 5 kat arttı.

Türklerin vize başvuruları red ediliyor. Son bir yılda vize red oranı 5 kat arttı. vize red kararı en fazla uygulanan ülke Türkiye. Almanya konsolosluğu en fazla Türk Vatandaşların vizesini red eden ülke konsolosluğu.

Türkiye’nin özellikle avrupa birliğine iş ve turistik amaçlı gitmek isteyen vatandaşlarına uygulanan vize yaptırımı artarak devam ediyor.

pandemi ve seyahat kısıtlamaları bahane edilerek özellikle Türk Vatandaşlarına yönelik vize yaptırımı son 1 yıl içinde 5 kat artarak devam etmekte.

Almanya konsolosluğunda çıktığı öne sürülen vize yolsuzluğu ve diğer konsoloslukların Türk  vatandaşlara karşı uyguladığı kötü ve kaba davranışlarda oldukça ciddi şikayet almakta.

özellikle ocak ve mart ayı arasında Almanya konsolosluğunun içeride çıkan vize yolsuzluğunun üstünü kapatmak için ciddi oranda Gazeteci , İş Adamı ve ticari vize göz ardı etmeksizin red kararı aldığı ve ciddi mağduriyetler oluşturduğu tüm seyahat acentalarında konuşulmakta.

Almanya başta olmak üzere ticari ve schengen vize başvurularında red oranları 5 kat artarak ciddi mağduriyet oluşturmakta.

Türkiye Avrupa Konseyi Parlamenter Meclisinde (AKPM) Schengen vize sisteminin kötüye kullanıldığına dair bir rapor sundu.

Avrupa Birliği üye ülkeleri vize başvuruları ile red uygulamasını en fazla Türk Vatandaşlarına uygulamakta. bu tutumun dış işleri bakanlığı devreye girmesi içinde bir süredir kamuoyunda talep ve şikayetler artmakta.

 

admin
adminhttps://www.kapalicarsidergi.com
12 ülke 4000 den fazla noktaya ulaşan uluslararası yayın grubunun online, güncel , tarafsız , yenilikçi , zengin içerikli haber sitesi.
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Most Popular

Recent Comments