DOLAR 32,5608
EURO 34,9075
ALTIN 2.430,92
BIST 9.645,02
DOLAR 32,5608 0.13%
EURO 34,9075 0.65%
ALTIN 2.430,92-0,07
BIST 9.645,02-0,50%
BITCOIN 21668400,28%
  • Kapalı Çarşı Dergi
  • Kapalı Çarşı Dergi
  • Kapalı Çarşı Dergi
  • Kapalı Çarşı Dergi
  • Kapalı Çarşı Dergi
  • Kapalı Çarşı Dergi
  • Kapalı Çarşı Dergi
Pahalı Mücevherlere ilgi artıyor.

Pahalı Mücevherlere ilgi artıyor.

24 Şubat 2023 10:23
Pahalı Mücevherlere ilgi artıyor.
0

BEĞENDİM

Mücevher tercih edenlerin sayısı azalıyor altın takı kullanıcısı hızla mücevhere geçiş yapıyor… 

Yıllarca yüksek fiyatlarıyla geniş bir kitle için bir tabu olan son 10 yılda ise birçok kampanya, tanıtım ile çok daha kolay ulaşılabilir olarak piyasaya sunulan Mücevher; özellikle son bir yılda hayat pahalılığından dolayı yine eskisi gibi lüks ürün kategorisine dönüş yaptı.

Dianoor Pırlanta firma sahibi, deneyimli taş eksperi Serkan Gökpınar; halkın alım gücünün düştüğünü yıllık mücevher satış adetleriyle net bir şekilde gözlemlediklerini, mücevher satışları azalırken yıllık ciroda gerileme olmamasının tek nedeninin pahalı mücevherlere ilginin artması olarak yorumluyor.

Küçük taşlı mücevherleri satmak için çok zorlanmalarına rağmen daha büyük pırlantalı mücevherlerin daha kolay satıldığını gözlemlediklerini kaydeden Serkan Gökpınar; “Enflasyonist ortamlarda zenginin daha zengin olduğu, yüksek kazanç sağlayanların kazançlarının arttığını net bir şekilde görüyoruz. Mücevher; bu yıl altın takı kullanıcısından çok pay aldı. 2023 yılında mücevher yine geniş kitleler için uzak bir hedef olacaktır” dedi

CVD taşlar 2023’te Türkiye’de satışa sunulabilir mi?

Laboratuvar ortamında üretilen CVD taşların Türkiye’de kısa vadede satışlarının olmayacağını öne süren Gökpınar; “Atasay, Altınbaş ve Zen gibi dev markalar CVD taşlı mücevher satışı başlatmazsa kolay kolay sektörümüzün içinde CVD taş yer bulamayacaktır. CVD taşlı ürünlerin öcü gibi görülmesini de doğru bulmuyorum. Dünyanın birçok noktasında CVD taşlı mücevherler, doğru beyan eşliğinde satılıyor. Dianoor Pırlantanın gündeminde CVD yok. İthal ettiğimiz tüm taşları tek tek özel makinemizde mercek altına alıyor ve defalarca kontrolünü yapıyoruz.

 

 

 

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.