Salı, Ekim 3, 2023
Ana SayfaGündemÖzel Okulların kitap parası adeta soygun

Özel Okulların kitap parası adeta soygun

Özel Okulların ders kitabı ve yabancı dil eğitim kitabı adı altında aldığı ücretler adeta soygun. veliler bu konuda istenilen yüksek rakamlardan dolayı ateş püskürüyor. 2022-2023 ders yılında 10.000 tl ve üstü rakamlar ders kitapları ödemesi altında bir çok okul tarafından talep ediliyor. sözleşmenizdeki özgün yayınlar ibaresine dikkat edin. ders kitapları özgün yayınlardan sayılması gerekirken özel okullar tarafından istismar ediliyor.

Özel okulların Kitap parası adı altında talep ettikleri rakamlar velileri canından bezdirdi.
özel okul kaydı sırasında ingilizce kitaplar ve setlerin parası olarak aldıkları fahiş fiyatlara ek olarak. Velilere okul açılmadan ders kitapları ile ilgili yüksek rakamlarda ikinci bir ödeme daha alınıyor.
Kayıt sırasında üstü kapalı şekilde alınan kitap paralarının yüksekliği bir çok veliyi canından bezdirirken. algı yönetimi ile okul açılması öncesi ders kitapları arasında yüksek miktarda bir ödeme daha talep edilerek mecbur bırakılan veliler oldukça tepkili.
Özel okullarda bu konuda tuzağa düşmeyen veli yok. Yüksek fiyatlı ders kitapları tuzağına düşmemek için okul kaydı sırasında üstüne basa basa kitap parası diye aldıkları rakamın ders kitaplarınında dahil olduğuna dair yazı almak gerekiyor. bir çok özel okul ders kitapları için para almaması gerekirken bunun pratik yolunu velilere uygulama ile ilgili formül bulduğu için sömürüye devam ediyor.
6.000 tl gibi fiyatlardan başlayan yabancı dil kitap ücretlerine 3.000 tl ve üstü ders kitabı fiyatı ekleyen bir çok özel okul ikinci kez kitap parası alarak velileri mağdur etmeye devam ediyor.
Cimer ve Milli Eğitim Bakanlığının son dönemde en çok şikayet aldığı konular arasında özel okulların kitap paraları yer almakta.

admin
adminhttps://www.kapalicarsidergi.com
12 ülke 4000 den fazla noktaya ulaşan uluslararası yayın grubunun online, güncel , tarafsız , yenilikçi , zengin içerikli haber sitesi.
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Most Popular

Recent Comments