Pazartesi, Ekim 2, 2023
Ana SayfaGündemÖzel Harekat Silahları Mertsav'a Emanet.

Özel Harekat Silahları Mertsav’a Emanet.

Ticaret Bakanı Mehmet Muş Mertsav silah Fabrikasını ziyaret etti. Amerika yeni nesil tam otomatik tüfekler için yıllık anlaşma yaptı.

Polis Özel harekat başta olmak üzere MKE ve bir çok askeri ve resmi kurumun silahlarını üreten % 100 yerli silah markası Mertsav firmasının, ziyaretçileri arasında Ticaret bakanı Mehmet Muş vardı.
Mehmet Muş’un yoğun programı arasında özellikle ziyaret ettiği fabrikada Mertsav yöneticilerinin tam otomatik mp5 , mpt, ve mpt55 ile bomba atar otomatik tüfekler ile ilgili tanıtım ve detaylı anlatımı oldukça ilgisini çekti.

Türkiye haricinde Amerika’dan yoğun sipariş alan mp5 tüfekleri ve mpt ler ile ilgili yakından inceleme yapan bakan Muş. Türk silah sanayisinin gelişimi ve dışa bağımlılığın azalması ve kendi imkanları ile yerli kaynaklar ile çözümlenmesinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Nato standartlarında tam otomatik tüfekler ve bomba atarlı tüfekler üreten Mertsav firması bir çok güvenlik kurumununda gözdesi.
Türk savunma sanayisinin gelişen markaları arasında yer alan Firma yöneticileri Ticaret Bakanı ile özel bir toplantı yaparak da istekleri söyleyip , Bakan Muş’un taleplerini dinlediler..


admin
adminhttps://www.kapalicarsidergi.com
12 ülke 4000 den fazla noktaya ulaşan uluslararası yayın grubunun online, güncel , tarafsız , yenilikçi , zengin içerikli haber sitesi.
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Most Popular

Recent Comments