DOLAR 32,1999
EURO 35,0264
ALTIN 2.503,00
BIST 10.752,90
DOLAR 32,1999 -0.02%
EURO 35,0264 0.03%
ALTIN 2.503,000,11
BIST 10.752,901,03%
BITCOIN 2154279-0,49%
  • Kapalı Çarşı Dergi
  • Kapalı Çarşı Dergi
  • Kapalı Çarşı Dergi
  • Kapalı Çarşı Dergi
  • Kapalı Çarşı Dergi
  • Kapalı Çarşı Dergi
  • Kapalı Çarşı Dergi
MEZOPOTAMYA KUYUMCULUK FUARI KAPILARINI AÇTI

MEZOPOTAMYA KUYUMCULUK FUARI KAPILARINI AÇTI

4 Kasım 2023 14:58
MEZOPOTAMYA KUYUMCULUK FUARI KAPILARINI AÇTI
0

BEĞENDİM

Mezopotamya Kuyumculuk ve Kuyum Makinaları Franchise Fuarı Diyarbakır Valisi Sayın Ali İhsan Su’nun katılımıyla açılışı gerçekleşti.

Mezopotamya Kuyumculuk ve Kuyum Makinaları Franchise Fuarı Diyarbakır Valisi Sayın Ali İhsan Su’nun katılımıyla açılışı gerçekleşti.
Bu yıl 7ncisi düzenlenen Mezopotamya Kuyumculuk ve Kuyum Makinaları Franchise Fuarı Diyarbakır’da sektörün önde gelen firmaları 4 gün sürecek olan fuarda yer aldılar. Start Fuarcılığın organizasyonunu üstlendiği fuarın açılışını Diyarbakır Valisi Ali İhsan Su’nun katılımıyla gerçekleşti.
Vali Su açılış konuşmasında ” İlimizde yine güzel bir etkinliği başlatmanın heyecanını yaşıyoruz. İlimiz hızlı bir gelişme içerisinde. Tarımdan hayvancılığa, eğitimden sağlığa, altyapıdan üstyapıya, turizmden kültüre hangi alanı ele alırsak her alanda hızlı bir kalkınma ve gelişme içerisinde. Burada en büyük pay huzurun getirdiği gelişmelerdir. O yüzden huzurumuza mutlaka sahip çıkmamız gerekiyor. Bugün de çok önemli bir fuara ev sahipliği yapıyoruz. Fuarımıza hem yurtdışından hem yurtiçinden katılımcılarımız var. İnşallah güzel bir fuar organizasyonunu gerçekleştirmiş olacağız.” ifadelerinin yanı sıra Zerzevan Kalesi’nde gün yüzüne çıkarılan eşsiz takılarla ilgili ise;’

Diyarbakır Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Ali İhsan Su’nun yanı sıra Darphane ve Damga Matbaası Genel Müdürü Abdullah Yasir Şahin, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Abdullah Çiftçi, Bağlar Kaymakamı İsmail Pendik, Çınar Kaymakamı Muhammed Fatih Günlü, Diyarbakır Ticaret İl Müdürü Zafer Atik, DİKO Başkanı Mehmet Yüksel, Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası (DSTO) Meclis Başkanı Nevin İl’inde yer aldılar.

‘Tarihten günümüze insanlık içerisinde madenler konusunda altın hep tarih boyunca zenginlik, güç, kuvvet kaynağı olmuştur. İnsanların gücü, kuvveti, zenginliği genel itibariyle tarih boyunca altınlarla olmuştur. Böyle bir fuarın da ilimizde yapılması ayrıca önemlidir. Çünkü Diyarbakır ilimiz; tarihi 12 bin 500 yıl geriye giden ve o tarihten günümüze 33 medeniyete ev sahipliği yapmış bir kentten bahsediyoruz. Bu 33 medeniyetin her birinin ilimizde izlerini görmemiz mümkün. İşte bunlardan kuyumculukla ilgili ifade edecek olursak; tarihi Zerzevan Kalesi’nde çıkan takıların bugün kuyumculuk sektöründe örnekleri yapılıyor. Kuyumcular, tarihle günümüz bugün birleştiriyor” dedi.
Fuar açılış seramonisine Diyarbakır Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Ali İhsan Su’nun yanı sıra Darphane ve Damga Matbaası Genel Müdürü Abdullah Yasir Şahin, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Abdullah Çiftçi, Bağlar Kaymakamı İsmail Pendik, Çınar Kaymakamı Muhammed Fatih Günlü, Diyarbakır Ticaret İl Müdürü Zafer Atik, DİKO Başkanı Mehmet Yüksel, Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası (DSTO) Meclis Başkanı Nevin İl’inde yer aldılar.

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.