DOLAR 30,9616 0.15%
EURO 33,4958 0.13%
ALTIN 2.019,420,38
BIST 7.962,343,14%
BITCOIN 15994970,10%
İstanbul

PARÇALI AZ BULUTLU

MEHMET AYDIN DEPREM SONRASI AVRUPA GÜNDEMİNDE

MEHMET AYDIN DEPREM SONRASI AVRUPA GÜNDEMİNDE

31 Mayıs 2023 11:46
MEHMET AYDIN DEPREM SONRASI AVRUPA GÜNDEMİNDE
0

BEĞENDİM

AVUSTURYALI TÜRK SES SANATÇISINDAN 6 ŞUBAT DEPREMi SONRASI DAYANIŞMA VE DESTEĞE DEVAM PROJESi

Yakın bir tanıdığının akrabasının evlenmek üzere iken 6 Şubat depreminde nişanlısını kaybetmesini klibine taşıdı.

‘Burası Adıyaman’ adlı türküyü seslendirip klibini çekerek bilhassa Avrupa’da yaşayan gurbetçilerin Anavatan’daki depremzede vatandaşlar ile dayanışma ve destek içinde onların yanlarında olmaya devam edeceklerini ifade etmek isteyen Türk asıllı ses sanatçısı Mehmet Aydın Türkiye ve Avrupa’da gündem oldu.

Avusturya’da doğup büyüyen ve Linz şehrinde yaşayan Türk asıllı ses sanatçısı özellikle kendi yaşadığı ülkedeki gurbetçilerin depremzede vatandaşlara yardım ve destekleri ile seferber olduklarını söyledi. Aydın kendisininde yardım edenler kervanına sanatsal alanda bir projeye imza atarak bu şekilde Türkiye’de ve gurbette depremden doğrudan ve dolaylı yollardan etkilenen tüm insanlara manevi destekte bulunmak istedigini belirtti.

Yakın bir gelecekte evlenme hayalleri kuran ancak diğer on ilimizde de olduğu gibi Adıyaman’da meydana gelen büyük depremde bir anda birbirinden acı bir şekilde ayrılan çiftin hatırasını konu alan klibinde hem kendi üzüntüsünü hemde bölgede sevdiklerini kaybeden tüm vatandaşların acılarını paylaşmak ve onlarında biraz olsun sesi olmak adına bu müzik projesini hayata geçirdiğini anlattı.

Türk ve yabancı medyanında yakın ilgi gösterdiği Mehmet Aydın Avusturya, Almanya ve diğer Avrupa ülkelerinde dikkatle takip ediliyor.

Etkileyici sesi ve olağanüstü güzel ve farklı yorumuyla „Burası Adıyaman“ adlı sevilen türküyü de bu şekilde bir kez daha gündeme taşımış oldu.

Gurbetçi vatandaşlarımız tarafından gittiği her yerde sevgi seliyle karşılaşan Aydın, „Amacım yaptığım ve yapacağım müzik ile insanların kalplerine dokunup onların duygularına tercüman olmak” dedi.

„Çıkardığım ilk tekli çalışmam ve klibim ile biz gurbetçi Türklerin de depremde can ve mal kaybı yaşayan vatandaşlarımız ile dayanışma ve destek içinde olmaya devam edeceğimizi vurgulamak istediğimi belirtmek istedim.“ dedi.

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.