DOLAR 31,2169
EURO 33,9488
ALTIN 2.043,11
BIST 7.962,34
DOLAR 31,2169 0.04%
EURO 33,9488 0.25%
ALTIN 2.043,110,14
BIST 7.962,343,14%
BITCOIN 19203038,22%
  • Kapalı Çarşı Dergi
  • Kapalı Çarşı Dergi
  • Kapalı Çarşı Dergi
  • Kapalı Çarşı Dergi
  • Kapalı Çarşı Dergi
  • Kapalı Çarşı Dergi
  • Kapalı Çarşı Dergi
Kuyumcu Kent Fena Karıştı.

Kuyumcu Kent Fena Karıştı.

4 Temmuz 2022 20:20
Kuyumcu Kent Fena Karıştı.
0

BEĞENDİM

Kiaş’a bağlı olan kuyumcu kent otopark alanlarına yapılan zam sebebi ile bu gün yaklaşık bin esnafın ayaklanma derecesindeki protestosu ile adeta isyana dönüştü.

Kiaş binası önünde kuyumcukent atölye bloğu çalışanlarının ağırlıklı olarak katılım sağladığı eylem bir anda ciddi anlamda sesli ve fiziksel protestoya dönüştü.

Kiaş yönetiminin uzun süredir zam yapmadan idare ettiklerini belirttikleri fiyat listesine % 100 oranında zam yapıldığını belirten kuyumcukent esnafı zam oranını çok bularak büyük bir katılım ile öğle saatlerinde Kiaş binasının önünde uzun süren bir protesto eylemi gerçekleştirdi.

Mevcut tarife de olan aylık otopark ücretinin 210 tl den 450 tl ye çıkarılmasını prottesto eden kalabalık bir ara kalabalığın içindeki provoke seslere uyarak  kiaş yönetim girişine maddi zarar verme eşiğine kadar geldi.

Konu ile ilgili esnafın zam oranını fahiş bulduğunu ve kabul etmediklerini belirtirken. Kiaş Yönetim başkanı Ahmet Karbeyaz ise Türkiye’de şu an saati 0.65 kuruşa otopark olmadığını. protesto edenlerin % 90 lık kısmını dükkan sahipleri değil araçları ile gelen çalışanların oluşturduğunu ve arada provakatör olanların gazı ile böyle bir eylem yapıldığını belirtti.

Öte Yandan ciddi bir gideri olmayan otoparkın 3 ay içinde iki defa % 100 ün üzerinde zamlanması ile esnafın sabır ve anlayış olarak konuyu anlamakta zorluk çektiği dile getirildi. bu zamla beraber diğer aidat ve giderlerinde orantısız zamlanmasının kabul etmeyeceklerini belirten esnaf sektörel ve ulusal basına da açıklamalarda bulunup.protestoya devam edeceklerini dile getirdiler.

Aynı zamanda günlüğü 15 tl ye şu an İstanbul’da otopark alanı olmadığını tekrar dile getiren Karbeyaz pandemi döneminden sonra yapılan bütçelerde eksi ile kapatmalarına artık dayanamadıklarını ve otopark kapasitesinin dükkan sahiplerinden çok çalışan personel arabalarından sebep dolmasından kaynaklanan sorunlar yaşadıklarını belirtti.

Aylık 450 tl lik tutarın günlük 15 tl ye tekabül ettiğini , elektrik , güvenlik , yazılım , kırtasiye ve diğer giderleri artık mevcut alınan tutarın karşılamadığını belirtti.

Protesto sırasında esnaf heyeti ile de görüşme sağlayan Karbeyaz ve kiaş yönetimi konuyu kendilerine net bir şekilde açıkladıklarını ve anlayış beklediklerini belirtti.

Kuyumcukent ‘de yapılan protestonun gelecek günlerde tekrarlanıp tekrarlanmayacağı ise merak konusu oldu.

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.