KAPALIÇARŞI’DA CUMHURİYET’İN 100.YIL COŞKUSU

Kapalıçarşı Derneği'nin düzenlemiş olduğu Cumhuriyet'in 100.Yıl kutlaması coşku ve heyecanla karşılandı.

Kapalıçarşı Derneği’nin düzenlemiş olduğu Cumhuriyet’in 100.Yıl kutlaması coşku ve heyecanla karşılandı. Çemberlitaş’ta başlayan 100.Yıl kutlaması vatandaşların ve Kapalıçarşı esnafının yoğun katılımıyla adeta bir bayrama dönüştü. Dillerde zafer marşları ellerde Türk bayrakları dalgalandıkça Yaşasın Cumhuriyet nidaları yankılandı. Söylenen marşlara bando takımının da eşlik etmesiyle coşku ve heyecan en tepeye çıktı.

Kutlamanın ardından Kapalıçarşı Dergisi’nin mikrofonlarına konuşan Ayhan Torsun ” Kapalıçarşı Derneği olarak Cumhuriyet yürüyüşümüzü gerçekleştirdik. Bu bizim için çok önemli ilk ve tek 100. yıl, bunu çok güzel kutlamalıydık, gelenlerin herkesin ayağına sağlık. NE MUTLU TÜRKÜM!  diyene ” ifadelerini kullandı.

Mustafa Kemal Atatürk’ün, silah arkadaşlarının ve Türk Milleti’nin ortak gayesi ve azmi ile 100 yıl önce kurulan Türkiye Cumhuriyeti, içinde bulunduğumuz bu anlamlı yılda Cumhuriyetimizin 100. Kuruluş Yıl Dönümünde nice yüzyıllara erişebilmek üzere hedefler ortaya koymaktan çekinmemeli, aydınlanmanın kendisinde vücut bulduğu Cumhuriyete ve onun temsil ettiği değerlere sahip çıkmaktan geri durmamalıyız.   

 

CUMHURİYET’İN 100. YILINI GURURLA KUTLARIZ, NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir