Pazartesi, Ekim 2, 2023
Ana SayfaGündemKAPALIÇARŞI DA ESNAF AYAKLANDI.

KAPALIÇARŞI DA ESNAF AYAKLANDI.

Kapalıçarşı'da Esnafa bildirim yapılmadan dükkan önündeki tezgahları kaldırılmak istenince kriz çıktı. Esnaf Kepenk kapatıp Yönetim binasına acil toplantıya gitti. yönetim , belediye ve Esnaf arasında görüşmeler devam ediyor.

Fatih Belediyesi’nin bu gün tebligatsız uygulama ile işleme koyduklarını belirtikleri dükkanların önündeki tezgahları toplama kararı büyük tepkiye yol açtı.

Fatih belediyesi geçen yıl aldığı Laleli den Beyazıta kadar olan bölgenin trafiğe kapanması ile kapalıçarşı esnafına turist girdisi anlamında oldukça ciddi bir zarara uğratmış.Bölgeye gelen diğer araç girişlerini de kısıtlayarak yerli esnaf ve kişilerinde baya zorda kalmasına sebep olmuştu.

Bu sabah itibari ile esnafların tebligat ve uyarı yapılmadan direk dükkanlara gelerek müdahale ettiğini belirten esnaflar kepenk kapatma eylemine hızlıca hayata geçirerek. Kapalıçarşı Kat malikleri yönetim kuruluna giderek tepkilerini gösterdi ve konunun tam çözüm yolu için görüşmelerde bulundu.

Esnafın bu gün itibari ile Kepenk kapatma ve eyleme devam etme kararını sürdüreceği de söyleniyor. Son dönem özellikle Kat malikleri yönetim kurulunun oldukça fazla şikayet alması ve başkanın esnafa yönelik sert tutumu yine esnafın şikayetleri arasında ön planda bulunmakta.

 

Yıllardır bir çok konuyu görmezden gelen yönetim, bir anda böyle bir uygulamayı belediye ile hayata geçirince büyük tepki topladı.

Şimdi Kapalıçarşı Yönetiminin konuyu nasıl çözeceği ise merak konusu.

 

admin
adminhttps://www.kapalicarsidergi.com
12 ülke 4000 den fazla noktaya ulaşan uluslararası yayın grubunun online, güncel , tarafsız , yenilikçi , zengin içerikli haber sitesi.
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Most Popular

Recent Comments