Salı, Ekim 3, 2023
Ana SayfaGündemJapon Çiftin Türkiye'de dolandırılma hikayesi mahkemede kötü sonuçlandı.

Japon Çiftin Türkiye’de dolandırılma hikayesi mahkemede kötü sonuçlandı.

Keiko ve Birol Çifçi çiftinin Küçükçekmece blue Lake projesinden aldığı dairenin tapusunu alma hikayesi mahkemede çiftin aleyhine sonuçlandı.
Bir yıldan fazla süren mahkeme sürecinde oldukça ümitli olan çiftin geleceği İsnitaf mahkemesi kararına kaldı.
Blue Lake projesinden bir ev alan ve tapu alma sürecine gelindiğin de aldıkları evin üzerinde 1.5 milyon euroluk bir haciz ortaya çıkınca ortada kalan çift. Haklarını korumak için mahkemeye başvurdu. Evlerini alamayan 340 bin usdlik bir ödeme yapan çift. Aldıkları eve borçları olmamasına rağmen tapu almaya gittiklerinde evlerinin üzerine 1.5 milyon euro değerinde bir kredi kullanıldığını öğrenince adete şok oldular.
Kendileri gibi 300 e yakın mağduru olan projenin diğer mağdurları ile beraber açtıkları davayı ise geçtiğimiz günlerde haklarında tutuklama istenen firma sahiplerinin beraat kararı verilmesi ile yine hukuki çıkmaza girdiğini belirten Birol Çifçi Türk hukukuna güveniyoruz eninde sonunda hak yerini bulacaktır.
Hakkımızı İstinaf Mahkemesine götürerek aramaya devam edeceğiz verilen karar tamamı ile yanlış alınmış bir karardır. Bir üst mahkemeden döneceğini ve aleyhlerinde doğru kararın çıkacağını düşünüyoruz diye belirtti.
Ülkede dolandırılan biz. evimizi kaybeden biz , paramızı kaybeden biz , mağdur olan biz fakat hiç bir şey olmamış gibi ortalıkta gezen onlar bunun değişeceğini biliyoruz ve sabırla ceza alacakları günü bekliyoruz.
Eşim japon ve şeker hastası bu dava sürecinde çok yıprandı davalara nerede ise katılamaz hale geldi. hastalığı üzüntüsü oldukça arttı. ev yok , para yok , tapu yok birde üstüne nerede ise bizi cezalandıracaklar şaşırdık kaldık.

admin
adminhttps://www.kapalicarsidergi.com
12 ülke 4000 den fazla noktaya ulaşan uluslararası yayın grubunun online, güncel , tarafsız , yenilikçi , zengin içerikli haber sitesi.
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Most Popular

Recent Comments