DOLAR 32,2125
EURO 35,0204
ALTIN 2.511,04
BIST 10.739,57
DOLAR 32,2125 0.02%
EURO 35,0204 0%
ALTIN 2.511,040,43
BIST 10.739,570,90%
BITCOIN 21709780,54%
  • Kapalı Çarşı Dergi
  • Kapalı Çarşı Dergi
  • Kapalı Çarşı Dergi
  • Kapalı Çarşı Dergi
  • Kapalı Çarşı Dergi
  • Kapalı Çarşı Dergi
  • Kapalı Çarşı Dergi
İMMİB SEKTÖR BASINI İLE BİR ARAYA GELDİ.

İMMİB SEKTÖR BASINI İLE BİR ARAYA GELDİ.

6 Temmuz 2022 13:25
İMMİB SEKTÖR BASINI İLE BİR ARAYA GELDİ.
0

BEĞENDİM

İmmib Başkanı Burak Yakın tarafından kuyum sektörünün basın mensuplarının yer aldığı ilk toplantı Tim Binası vip salonda yaklaşık 4 saat süren bir yemekli toplantı şeklinde gerçekleşti.

Seçim öncesi sektör basınının sorunlarını ve taleplerini periyodik olarak dinleyeceğini ve göz ardı etmeyeceğini dile getiren Burak Yakın başkanlıktaki ilk üç ayı içerisinde sözünü yerine getirmiş oldu.

Sektör basınında yer alan ve toplantıya  7 ayrı sektör grubu katılım sağlarken.  mazeretleri sebebi ile   4 sektör basın temsilcisi katılım sağlayamadı.

Basın mensuplarının ve yayın gruplarının immib ile ilgili proje ve desteklerini dile getirmek için yapılan toplantıda olumlu gelişmeler için fikirler dile getirildi.

Toplantının sürecinde İmmib başkanının sektör basın temsilcilerine yönelik ılımlı ve yapıcı tavrı her zamanki gibi takdir toplarken. başkan yardımcısı Ayhan Günerin dergiler ile ilgili olumsuz eleştirleri ve çözüm odaklı söyledikleri tepki topladı.

Toplantının içeriğinde immib daha fazla ihracat yapabilmesi için basın mensupları ile ilgili beraber neler yapılabilir fikirleri ve görüşleri geliştirilmeye çalışıldı.

İmmib sektör basın mensupları ile ilgili gelecek toplantısı 3 ay sonra tekrar yapılacağı bildirildi. Toplantı içerisinde Avrupa dağıtımı ile ilgili Kapalıçarşı Dergisi sahibi Gökhan Yalçın ve Murat Başsoy’un sahibi olduğu Gbm dergisi Ortadoğu dağıtımı ile ilgili destek almak ve alamadıkları konularda dileklerini ve taleplerini açıkladılar. İmmib ihracat arttırması için avrupa ve ortadoğu da ki kuyumculara daha fazla ulaşabilmesi için gelecek dönem nasıl bir destek planı açıklayacak ve konunun ne kadar içerisinde yer alacak önümüzdeki 3 aylık dönemde net bir şekilde görülecek.

Toplantı içerisinde İmmib tarafının sektör basınına danışmanlık yapması istenilen p&r firmasının söz alarak sektör ve konu için yeterli bilgi sahibi olmadıklarını dile getirmesi ve sektör basınına nasıl danışmanlık yapacağı da ayrı bir detaydı. bu konu toplantıya katılan temsilciler tarafından doğru karşılanmadı.

İmmib yoğun bir tempoda çalışma sürecinde devam etmekte ve özveri ile sektöre hizmet vermek için yoğun çaba sarfetmekte. sektör basını ile ilgili çalışmalarda ilerleme için bir yol kat etmek açısından bu toplantının ilk adım olarak görülmesi her iki taraf açısından da bir artı olarak yer aldı.

 

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.