İJS ‘DE SOLUK ALMAK İSTEYEN STANDIMIZA GELECEK.

“Eren Has Group” Standında Fuar da Soluk Alacaksınız.
İJS Ekim ayağı; bu yıl ihracatla ilgili birçok yeni yasal düzenlemeler, altın ithalatında kota sorunu gibi çok sayıda soru işaretiyle açılıyor. Eren Has Group; fuar boyunca yine standında çok sayıda yerli ve yabancı sektör mensubunu ağırlayacak. EHG Genel Müdürü Nurettin Özmen; İJS Ekim’e yönelik beklentilerin en alt seviyede olduğunu, sektörümüzle ilgili yasal düzenlemelerin acilen hayata geçirilmesinin gerekliliğine vurgu yaptı.

Sektörümüzün yıl içinde birçok önemli dönemleri bulunuyor. Bu önemli dönemler arasında Mart ve Ekim aylarında düzenlenen İstanbul Jewellery Show ön plana çıkıyor. İJS’nin Mart ayağı, adeta sektörümüzün sezon açılışı anlamı taşırken, İJS’nin Ekim ayı da özellikle ihracat anlamında ayrı bir öneme sahip. Böylesi öneme sahip olan İJS; altın ithalatındaki kota kısıtlamaları, ülkemizdeki altın fiyatı ile global altın fiyatlarının ciddi oranda farklılığı eşliğinde açılacak.
EHG Genel Müdürü Nurettin Özmen; İJS Ekim ayağı öncesinde sektör mensuplarının İtalya Vicenzo Oro Jewellery Show’a katılım yaptıklarını, altın fiyat farklılığı nedeniyle şu an itibariyle Dünyanın en pahalı takılarını Türk üreticilerinin üretmek zorunda kaldığını ifade etti.
Yeni açıklanan düzenleme ile ihracat yapan firmalarımızın, ihraç ettikleri altın takıların döviz girdisini Vakıf Katılım Bankası, Garanti, Denizbank, Yapıkredi, Kuveyt Türk ve Ziraat Bankası’nda global altın fiyatlarıyla değiştirme imkanı elde etmelerini olumlu karşılayan Nurettin Özmen; “Bu karar nispeten ihracat yapan firmalarımızın global altın fiyatlarıyla altın alımına imkan sağlayacak ama aynı zamanda dahili işlem rejiminde sektörün aleyhine bir değişim oldu. Tam olumlu bir karara sevinecekken aniden bir olumsuzluk ile karşılaşmak artık bizim sektörün rutini haline geldi. İJS Ekim; belki de tüm fuar tarihi boyunca en az beklenti içinde girilen bir fuar olacak” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir