Salı, Ekim 3, 2023
Ana SayfaGündemIGI Türkiye Hizmete Girdi

IGI Türkiye Hizmete Girdi

                 IGI Türkiye Ofisi Hizmete Girdi…

Değerli taş analiz laboratuvarı IGI (Uluslararası Gemoloji Enstitüsü ) İstanbul ofisini Şeref Efendi Sokak Altun Center’da hizmete açtı. Konuyla ilgili IGI CEO’su Sn. Tehmasap Nariman Printer bize açıklamalarda bulundu, sorularımızı yanıtladı.

  • Merhaba, lütfen bize IGI’den bahseder misiniz?

Uluslararası Gemoloji Enstitüsü (IGI) 1975 yılında Antwerp,   Belçika’da kuruldu ve elmasların, diğer değerli taşların ve mücevherlerin sertifikalandırılması, değerlendirilmesinde öncü bir kuruluş oldu. IGI’nin temel çalışmaları, gemoloji alanındaki eğitim ve öğretim programlarının yanı sıra değerli taş sınıflandırma, tanımlama ve sertifikasyon programlarıdır. Kırk yılı aşkın bir süredir kuruluşun amacı, mücevher ticareti ve satın alınmasında güvenliği teşvik etmektir. Bu taahhüdü yerine getirmek için IGI’nin Ar-Ge ekibi, derecelendirme sistemini en son teknoloji ile değerlendiriyor ve yükseltiyor. Son teknoloji ürünü ekipmanlar ile mücevher sınıflandırmasını yapıyor. Dünyanın ilk Çevrimiçi mobil laboratuvarına (gemologların çevrimiçi sertifika verebileceği yer) sahip olan IGI; titizlikle çalışmalarını yürütmektedir.

IGI Gemoloji Okulu, endüstri derecelendirme standartlarını öğretecek ve tanıtacaktır. Yetenekli Türkiye gemologlarını geliştirmek için gemoloji alanında dünya standartlarında bir müfredat ve pratik eğitim programları sunacak .

admin
adminhttps://www.kapalicarsidergi.com
12 ülke 4000 den fazla noktaya ulaşan uluslararası yayın grubunun online, güncel , tarafsız , yenilikçi , zengin içerikli haber sitesi.
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Most Popular

Recent Comments