DOLAR 31,0036 0.3%
EURO 33,5444 0.27%
ALTIN 2.022,130,52
BIST 7.962,343,14%
BITCOIN 1589765-0,42%
İstanbul

AÇIK

EYYÜBİYE’YE ÜNLÜ ADAY!

EYYÜBİYE’YE ÜNLÜ ADAY!

28 Aralık 2023 17:38
EYYÜBİYE’YE ÜNLÜ ADAY!
0

BEĞENDİM

ULUSAL MEDYANIN YAKINDAN TANIDIĞI DOKTOR FARUK ÖNCEL EYYÜBİYE BELEDİYE BAŞKAN ADAY ADAYI OLDU. SEÇİM YARIŞI KIZIŞTI.

Eyyubi’ye Şanlıurfa’nın kalbi konumunda ve dünya tarihine ışık tutan en önemli tarihi tarihe sahip bir ilçemizdir. Bir tarafta tarihi Sur içi Urfa evleri öbür taraftan Balıklı Göl Hazreti İbrahim’in doğduğu mağara ve kale ayrıca Hazreti Yakup’un Hazreti Eyyûb’un Hazreti İbrahim’in Hazreti Nuh’un yaşamış olduğu bu bölge dinler tarihi konusunda da çok önemlidir Özellikle semavi dinlerin peygamberleri olan tüm peygamberlerin atası sayılan Hazreti İbrahim’in doğduğu 40 yıl yaşadığı Ve Filistin’e göç etmeden önceye kadar Eyyubi’ye de yaşamıştır. Adından da anlaşılacağı üzere Hazreti Eyyûb’un yaşadığı çile çektiği bir ilçedir Eyyubiye bundan dolayı Eyyubi’ye yecedül enbiyanın evi anlamında Beytül ceddül enbiya denmektedir.

Tarihi değeri turizmi canlandıracak toprağı tarımı güçlendirecek Eyyubi’ye halkı kardeşlik içinde doğru ,dürüst ve liyakatli bir ekip ile Çağdaş Türkiye yüzyılı vizyonuna yakışan bir Eyyubi’ye ye kavuşacaktır. Sayın Recep Tayyip Erdoğan Türkiye’yi nasıl müreffeh ve yepyeni bir vizyona kavuşturdu ise ben Doktor Faruk Öncel olarak da Eyyubiye’mi aynı vizyona ve hizmet anlayışıyla kavuşturmak istiyorum çok büyük yenilikler ve projelerim ile gecekondu şehri Ve yollarının yürünemez halinden evlerinin oturulamaz ikliminin yaşanamaz halinden kurtarıp değiştirip bambaşka ve yepyeni bir Eyyubi’ye imar edeceğim. Büyük projelerimi Sayın Reisim Recep Tayyip Erdoğan ile paylaşıp icrası için destek alacağım yurtdışı dostlarım ile kaynak oluşturup projelerimin gerçekleşmesini sağlayarak Eyyubiye’ye yeniden yapılandıracağım. Gençliğin Ben öğrencilerin eğitimi ve öğrenimini dünya standartlarına kavuşturmak için projeler üreteceğim gençlerimizi zehirleyen madde bağımlılıklarına kesin çözüm getireceğim kökünü kurutacağım. Halkın daha serin daha yaşanabilir bir Eyyubi’ye ye kavuşması için 7° iklimin değişeceği yaşanabilir yeşil bir Eyyubiye ye kavuşturacağım . Alt yapıyı ve üst yapıyı yenileyeceğim . Devlet arazilerini halkın yararına kullanmak üzere tarım arazilerini gıda üretimi için kıraç yüksek arazileri yerleşim için imar çalışmaları ve projeleri üreterek Şanlıurfa Büyükşehir belediye başkanı ile uyumlu çalışacağım herkese aş herkese iş ve Eyyubi’ye yüzyılını Türkiye 100 yılına yakışır hale getireceğim sağlıklı ve mutlu kazancıyla doymuş yaşamıyla huzurlu bir Eyyubi’ye oluşturmaya çalışacağım hem peygamberler şehri olan atalarımızın bıraktığı bu vakfiye topraklar onlara layık hale dönecek hem geleceğimiz olan yeni neslimize müreffeh bir vatan bırakacağız. Ne makam ne koltuk ne saltanat ne muhas ne yolsuzluk ne iltimas ne de hak etmeden elde etme peşinde değilim olanlara meydan vermeyeceğim ekibi mi liyakatlı insanlardan seçerek bölgenin Kürt Arap aşiret halk ve hatta kimsesizler arasında asla ayrım yapmayacağım herkese eşit hizmet herkesi kucaklayan bir baba gibi Eyyubiye‘yi onlarla birlikte yönetmeye çalışacağım eğitimli Dünya insanı haline gelmiş çağdaş ve modern bir yeni Eyyübiye oluşturmaya çalışacağım önce halkın eğitimi ve öğrenimi sonra sonra aşk ve işi oluşturma düşüncesindeyim kadınlarımızı en önde tutarak O onların ev idaresi ve kalkınmaya katkıda bulunmaları ve çocuklarını ahlaki değerlerini doğru annelik nasıl yapıları onlara yaşatarak yenileyeceğim .

Hem inşaat mühendisi hem tıp doktoru hem ressam hem de çiftçi hem de bir Eyyubiye’li olarak, doğduğum ve yaşadığım bu gecekondu şehri haline dönüştürülmüş Eyyubiye’min talihsizliğini yenip kalkınmasını sağlayıp o bütün bilgi birikimimi burada sarf edeceğim ülkemin bir ilçesine dahi köyümdeki gibi yaşanabilir hale getirebilirsem ne mutlu bana.

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.