DOLAR 32,5639
EURO 34,8657
ALTIN 2.428,70
BIST 9.645,02
DOLAR 32,5639 -0.03%
EURO 34,8657 -0.08%
ALTIN 2.428,70-0,15
BIST 9.645,02-0,50%
BITCOIN 2159165-0,12%
  • Kapalı Çarşı Dergi
  • Kapalı Çarşı Dergi
  • Kapalı Çarşı Dergi
  • Kapalı Çarşı Dergi
  • Kapalı Çarşı Dergi
  • Kapalı Çarşı Dergi
  • Kapalı Çarşı Dergi
Dünya devi PAMP, AgaBullion  için külçe altın üretti

Dünya devi PAMP, AgaBullion için külçe altın üretti

14 Mart 2024 15:41
Dünya devi PAMP, AgaBullion  için külçe altın üretti
0

BEĞENDİM

Tüm dünyada ve Türkiye’de satışa sunuldu

Dünya devi PAMP, AgaBullion

için külçe altın üretti

 

Dünyanın en prestijli ve en büyük altın rafinerisi MKS PAMP, ilk kez bir Türk altın firması için üretim yaptı. MKS PAMP’ın, AgaBullion için ürettiği külçe altınlar mart ayı itibariyle Türkiye’de ve dünyada satışa sunuldu

 

Altın, hala en güvenli liman olma özelliğini sürdürüyor. Ancak altını üreten rafinerinin güvenli olması da ayrıca önemli. İsviçre merkezli MKS PAMP Altın Rafinerisi, bu konuda dünyanın en prestijli, en güvenli ve en büyük altın rafinerisi olarak kabul ediliyor. MKS PAMP kurulduğu 1977 yılından beri külçe altın konusunda otorite olarak kabul ediliyor. Dünyadaki birçok marka ürünlerini MKS PAMP Altın Rafinerisi’nde ürettirmek için yarışıyor.

Türkiye’den ise ilk kez bir marka külçe altın üretimi için MKS PAMP ile anlaştı: AgaBullion. Buna göre MKS PAMP, AgaBullion kilo bar ürünleri üretecek ve küresel pazarda yatırımcısına sunacak. MKS PAMP’ın AgaBullion markalı ürünleri mart ayı itibariyle Türkiye piyasasında da satışa sunulmaya başlandı. Söz konusu ürünler AgaBullion ürünlerinin satıldığı her noktadan temin edilebilecek.

 

Çevreye en çok duyarlı altınlar üretiliyor

Aga Bullion markalı ürünler, Türkiye’de lisanslı 13 rafineriden biri olan Aleks Metal Rafineri (AMR) tarafından da üretiliyor. Aleks Metal, üretiminin tamamını yastık altından gelen ve hurda ürünlerle gerçekleştiriyor. Aleks Metal bu anlamda tamamen çevreci ve “yeşil altın” üretimi gerçekleştiriyor.

MKS PAMP, İngiltere’deki LBMA’ye (Londra Külçe Piyasası Birliği) üye kuruluşların başında geliyor. Kıymetli Madenler Yetkili Kuruluşu ve Borsa İstanbul Üyesi olan ve 25 yılı aşkın uluslararası tecrübesi bulunan Aga Bullion da LBMA ile işbirliği içinde faaliyetlerini sürdürüyor. MKS PAMP ayrıca, kıymetli madenler sektöründe küresel ayak izi ve 60 yılı aşkın deneyimiyle sürdürülebilir bir gelecek için çalışan kurumların başında geliyor.

Kendisini sorumlu kaynak kullanımının, sürdürülebilirliğin ve etiğin savunucusu olarak tanımlayan MKS PAMP, tedarik zinciri boyunca kıymetli madenleri izlemek ve küresel olarak sorumlu kaynak kullanımını garanti etmek için blockchain kullanan bir izlenebilirlik çözümü olan Provenance’ı geliştirdi. MKS PAMP ayrıca, kıymetli madenler sektörünün vazgeçilmez küresel ortağı ve en sürdürülebilir kuruluşu olmak için teknik uzmanlığını, yeniliklerini ve küresel altyapısını kullanarak değer yaratmayı amaçlıyor.

Aga Bullion da tıpkı MKS PAMP gibi daha sürdürülebilir bir gelecek için üretimini şekillendiriyor. Bu anlamda MKS PAMP’te üretilen ürünler hem çevreci hem de üretim kalitesi açısından tüm dünyada sorgusuz kabul görüyor.

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.