DOLAR 31,0066 0.31%
EURO 33,5582 0.32%
ALTIN 2.023,590,59
BIST 7.962,343,14%
BITCOIN 1581579-3,10%
İstanbul

AÇIK

Bilinen Bilinmeyen Yönleri ile Gaziantep Altın Fuarı.

Bilinen Bilinmeyen Yönleri ile Gaziantep Altın Fuarı.

19 Eylül 2022 11:54
Bilinen Bilinmeyen Yönleri ile Gaziantep Altın Fuarı.
0

BEĞENDİM

Gaziantep Altın Fuar ve mücevher fuarının bilinen bilinmeyen yönleri ile el aldık ilginizi çekeceğinizi düşünüyoruz.

Bu yıl düzenlenen 17 nci Gaziantep altın ve mücevher fuarı öncesinde yapılan basın toplantısı ve organizasyon tanıtımı ile İstanbul’da tanıtımı yapıldı. Start Fuarcılık saha satış personeli Suzan hanım ve Firma sahibi Musa Öztürk fuar hakkında yaptıkları çalışmalar ve geziler hakkında bilgilendirmeler yaptılar.
Aslında fuardan çok önemli olan, bölgede yapılmaya başlanan birden fazla fuarın oluşturduğu sektörel dejenerasyon ve sıkıntılar ile ilgili sorunları dile getirdiler. Buraya kadar herşey mükemmel gidiyordu.
Gaziantep fuarı öncesi Start Fuarcılığın saha satış personeli Suzan hanımın işten ayrılması ile birlikte fuar ile ilgili konularda oluşan soru işareti fuarın açılması ile son buldu.
Fuarın birinci günü Gaziantep valisinin katılımı ve oda başkanlarının yer aldığı bir seramoni ile birlikte fuara start verildi. fuarın ilk günü katılım beklenen seviyede değildi. İkinci Gün fuara katılım daha yoğun olması sevindirici idi. Fuara katılım sağlayan firmaların azlığı ise en fazla psikolojik olarak göze çarpan yönleri idi.
Fuarın ikinci gününde düzenlenen gecede ise en fazla göze çarpan bu kadar çabaya rağmen seçilen sunuculardan ve yapılmaya çalışılan defilelere kadar amatör ve sıkıcı bir içerik olması idi.
Seçilen sunucuların konu dışı istemsiz uzun ve sıkıcı konuşmaları. seviyeyi aşağıya düşüren gereksiz espirileri ve firmalardan sahnede bedelsiz ürün almaya çalışmaları yakışmayan gecenin anektodları arasına girerken. Aifa softu önce kuyumcu sanmaları , sonrasında tsört markası olarak lanse etmeleri ve en sonunda alfa soft olarak ismini yanlış telafuz ederek yazılımda son nokta diyerek iyice utandırmaları gecenin en çok konuşulan espirileri arasına girmeyi başardı.
Peki fuarın iyi yönleri nelerdi.
Musa Öztürk ve Gaziantep Kuyumcular odası başkanının konuklar ile tek tek ilgilenmesi. Start Fuarcılık firmasının istanbuldan geleceklere uçağa bindikleri andan dönecekleri son ana kadar sağladığı ulaşım ve konaklama hizmeti gerçekten son derece kaliteli idi.

Fuarın içinde wifi hizmeti ve elektrik kullanımı rahat ve düzgün , katılımcı firmalar haricinde ziyaretçiler için ayrıca açılan içecek bankosu sıcak içecekler de sınırsız ikram , arka tarafta oluşturulan yemek alanı ve restaurant hizmeti, temizlik ve güvenlik hizmeti son derece güzeldi.

Fuar kime yaradı derseniz başta Kral Faruk , Gold Glorya , Borsa Gold , Dedeoğulları kuyum ,Ligora , Hint Gold memnun ayrılan ve fuara geldiğine mutlu olan firmalar arasında idi.
Peki kim mutsuz ayrıldı. açıkcası Lizay Pırlanta firması gözümüze çarpan birinci isim olurken , yurt dışından gelen ve pırlanta satışı yapan bir diğer firma ve Desmer Güvenlik firması pek mutlu değilim diye ifade eden firmalar arasında idi. diğer katılımcı firmalar ise orta ölçekte fırsatları değerlendirmeye çalıştılar.
Az katılım olması bence gelen firmalara ikinci gününden itibaren faydası olan bir fuar ortamı yarattı
Maraştan gelen iki firma başta olmak üzere İstanbuldan Borsa Gold ve durumu iyi değerlendiren bir kaç firma karlı çıktı. Mayıs ayında diyarbakır da gerçekleşecek olan Altın ve mücevher fuarı ne kadar başarılı geçer bilmiyorum ama. bu fuarın daha çok konuşulacağı kesin.
Eğer İstanbul Firmalarından katılım sağlanamaz ve Maraşın iki firması Diyarbakır da yer almaz ise etkili bir fuar olacağını düşünmüyorum. Fakat sektör için bu konuda tüm herkesin bir çatı altında toplanıp tek bir fuar çatısı altında buluşmasını ve bunu en iyi şekilde yapacak olan en eski firmanın yapmasının doğru olacağı kanaatindeyiz.

ÖZETLE G.ANTEP ALTIN VE MÜCEVHER FUARI
Gelen bir kaç firmaya oldukça faydalı oldu. diğerleri için çok su götürecek. Start Fuarcılığın ben çok daha iyi organizasyon ile bunu orta vadeli bir program ile hakkınca başaracağını düşünüyorum.
Bize ve basın personellerine sağladığı konaklama ve ulaşımdaki sorunsuz ve kaliteli hizmet ve misafirperverlik içinde kendisine teşekkür ediyoruz.

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.