Çarşamba, Ekim 4, 2023
Ana SayfaYaşamAyak Sağlığınıza Dikkat Bunları Yapmayın.

Ayak Sağlığınıza Dikkat Bunları Yapmayın.

Ayaklarınızı seviyorsanız Bu üç şeyi Yapmayın. ayak sağlığı uzmanı Nazlı Ekici yaz aylarında yapılmaması gereken 3 önemli bilgiyi paylaştı.

Yaşınız Ne olursa olsun.  Ayak Sağlığı ile ilgili Yaz döneminde yapmamanız gereken başlıca kurallar.

Ayak Sağlığı uzmanı Nazlı Ekici yazın yapılmaması gereken 3 önemli konu için UYARIYOR.

1- Çıplak ayakla dışarıda gezmeyin. çıplak ayak ile dışarda gezmenin sonucu en başta topuk çatlaması oluşumudur. topuk çatlakları kalıcı nasıra ve ağrılı bir sürece sizi götüren başlıca sorunlardandır. topuk çatlakları ciddiye alınmadığında derin daha büyük çatlaklara , üstüne basılamayan ağrılı derin yarıklara dönüşebilir.

 

2- Çorapsız Ayakkabı Giymeyin. Bakteri oluşur ve mantar hastalığına sebep olur. ayak mantarları hem kötü koku , hem de ayak sağlığına en direk etki eden en çok rastlanan ayak hastalığıdır. sağlıklı yürümeyi engeller , misafirlikte ve toplum arasında ciddi rahatsızlıklar açar özgüveninizi zedeler.

3- Ayaklarınızı Islak Bırakmayın mantar oluşumunun en önemli etkeni ıslak bırakılan ayaklardan sebeplerdir. Mantar kişinin ayak sağlığını en kötü etkileyen sorunların başında gelmekte. mantarlı ayaklar giyilen ayakkabı yada ortak terlik benzeri giyecekler de direk bulaşması ile ciddi sıkıntılı , ağrılı , kötü kokulu , kötü görünüşlü , ve ağrılı sürecin habercisidir.

Nazlı Ekici şu an bodrum Podomania ayak sağlığı merkezi sahibi ve Türkiye’nin önde gelen ayak sağlığı uzmanıdır.

 

admin
adminhttps://www.kapalicarsidergi.com
12 ülke 4000 den fazla noktaya ulaşan uluslararası yayın grubunun online, güncel , tarafsız , yenilikçi , zengin içerikli haber sitesi.
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Most Popular

Recent Comments