Çarşamba, Ekim 4, 2023
Ana SayfaGündemAlmanya Konsolosluğunda Neler Oluyor.

Almanya Konsolosluğunda Neler Oluyor.

Almanya Konsolosluğu Türk Vatandaşlara mobing uygulamaya devam ediyor. Son altı ayda sayısı 10 binleri bulan vize mağduru yarattılar. Suriyeli sığınmacılara uygulamadıkları zor şartları Türk Vatandaşlarına uyguluyorlar. Konsoloslukta çıkan yolsuzluğun acısını türk vatandaşlardan çıkarmaya çalıştıkları söyleniyor.

Almanya Büyükelçiliğinin türk iş adamlarına büyük ambargosu ve Vize başvurularında red oranı mağduriyet sayısında korkunç artış var. özellikle ocak ayından bu yana Almanya Türk vatandaşlarının vize başvurularını sebepsiz ve sıradan sebepler ile iş yada kültürel ayırt etmeden red etmeye devam ediyor.
Kuyumculuk Sektörü başta olmak üzere İnşaat , Tekstil ve diğer sektörlerde mağduriyet sayısında patlama derecesinde artış var. En son medya çalışanlarına yönelik vize ambargo uygulaması ile dikkatleri üzerine toplayan Almanya İstanbul büyükelçiliğinin içinde çıkan yolsuzluk söylentileri ise işin tuzu biberi oldu. Türk Vatandaşlarının iş seyahatlerini sudan sebepler ile red uygulaması yapan almanya sayısı onbinleri bulan bir mağdur ordusu yaratmış oldu.
red kararı verdikleri kişilerin diğer konsolosluk sisteminde de red kararlarının görünmesi sebebi ile 3 aydan fazla bir süre yurt dışı çıkışınıda engellemiş olan Alman Konsolosluğu.En fazla ithalat yaptığı ve ticari anlaşmaları olan ülkelerin başında bulunan Türkiye ve vatandaşlarını da yok sayma hükmüne kadar geldi.
Konu ile ilgili dış işleri bakanlığının acilen devreye girmesi gerektiğini ve Almanyanın bu konuda Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına büyük bir diktatör davranışında bulunduğunu kaydededen basın mensupları konuyu gündeme getirmeye çalışmakta. Konsolosluk içinde yolsuzluk iddiaları ile ilgili gündem oluştuğu son altı aydır her yüz kişiden en fazla 4-5 kişinin zor vize aldığı konuşulan konular arasında ve uygulamadan dolayı sayısı onbinleri bulan mağdur ordusuda Ülkemizde faaliyet gösteren Konsolosluğunun arkasında bıraktığı enkaz şeklinde çözüm aramakta.
ulaşılmaya çalışılan konsolosluk yetkilileri ve başkonsolos ise kendi ülkesinde olmadığı kadar rahat ve umursamaz tavırları ile günlük rutin çalışma hayatlarında yok sayma hükmü ile devam etmekte.

admin
adminhttps://www.kapalicarsidergi.com
12 ülke 4000 den fazla noktaya ulaşan uluslararası yayın grubunun online, güncel , tarafsız , yenilikçi , zengin içerikli haber sitesi.
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Most Popular

Recent Comments