DOLAR 31,2268
EURO 33,9182
ALTIN 2.043,11
BIST 9.062,36
DOLAR 31,2268 0.07%
EURO 33,9182 0.11%
ALTIN 2.043,110,14
BIST 9.062,36-1,28%
BITCOIN 196928110,58%
  • Kapalı Çarşı Dergi
  • Kapalı Çarşı Dergi
  • Kapalı Çarşı Dergi
  • Kapalı Çarşı Dergi
  • Kapalı Çarşı Dergi
  • Kapalı Çarşı Dergi
  • Kapalı Çarşı Dergi
AB Ülkeleri Türkiye’yi Gri Listeye Aldı. Türk Vatandaşlarına Bilerek  Vize Vermiyorlar.

AB Ülkeleri Türkiye’yi Gri Listeye Aldı. Türk Vatandaşlarına Bilerek Vize Vermiyorlar.

6 Eylül 2022 18:44
AB Ülkeleri Türkiye’yi Gri Listeye Aldı. Türk Vatandaşlarına Bilerek  Vize Vermiyorlar.
0

BEĞENDİM

Ab ülkeleri Türkiye’yi yürüttüğü politikalar nedeni ile gri listeye aldı. tüm ab ülkeleri başvuran kişilerin iş ve seyahat önceliklerine , statülerine bakmaksızın vize vermiyor.
Vize konusunda mağdur olanların sayısı milyonu buldu bulacak. Son Altı ayda Alman konsolosluğunun red sayısının 200 bini bulduğu konuşuluyor. Geçtiğimiz ay içerisinde Yunanistan başvuraların tamamına yakın kısmını red kararı ile geri döndürdü.
Türk Vatandaşlarına bu güne kadar görülmüş en ciddi üstü kapalı ambargo uygulanarak, başta ticari olmak üzere hiç bir şekilde Türk vatandaşlarına avrupa ile bir iş yapma şansı tanınmamaya çalışılıyor.
Konu ile ilgili Dış işleri Bakanlığının ab ülkeleri büyükelçiliklerine ciddi bir nota ile cevap vermesi ülkede beklenti haline geldi. Toplum içerisinde ab ülkeleri başta olmak üzere vize sorunu yaşatan ülkelere aynı şartlar ile cevap verilmesi istenmeye başlandı.
Putin’in doğalgaz hattını kesmesi ile avrupa’da bu kış ciddi bir enerji sorunu yaşanması gündeme gelmesi ve Türkiye’nin bu sorun başta olmak üzere diğer tüm sorunlarda fazla etkilenmemesi ise avrupa’yı delirme noktasına getirdi.
Türk vatandaşlarını vize sorunu ile cezalandırarak ekonomide yara açmaya projeli şekilde devam ediyorlar.
vize sorunu ile ilgili olarak yurt dışı bağlantısı yapacak olan kişilerin red alma kararının oldukça yüksek olduğu bu dönemde iyi hesap yapmaları gerekiyor.

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.