Pazartesi, Ekim 2, 2023
Ana SayfaYaşam60 Milyon Euroluk Vurgun

60 Milyon Euroluk Vurgun

Küçükçekmece deki inşaat projesinde büyük vurgun. 200 kişiye varan mağdur sayısı ile 60 milyon euro ortadan yok oldu. ev almayı beklerken milyonluk hacizle karşı karşıya kaldılar.

İstanbul Küçükçekmece Blue Lake lüks inşaat projesinde 200 den fazla mağdur ev almak isterken milyonluk ipotekler ile ortada kaldı.

Yurt dışı ağırlıklı kişilere satış yapılan lüks inşaat projesinde dünyanın çeşitli ülkelerinden sayısı 200 bulan mağdurlar haklarını hukuk yolu ile aramak için son çare olarak davalık oldu.

Japonya’dan Keiko Çifçi ve Birol Çifçi çiftinin basında yer alan haberleri ile güneme gelen inşaat projesi. yaklaşık 340 bin usd ödemelerine ve sözleşmedeki borçlarını bitirmelerine rağmen. Tapu almak için İstanbul’a geldiklerinde tapu üzerinde  EURO VE TL üzerinden evin değerinden fazla ipotek çıkması ile şoka uğradılar.

Bu sorunun sadece kendilerine özel bir sorun olduğunu düşünürken. Belçika’da yaşayan Bakjat Al Awa ve Suriye asıllı Bachar Bashi’ninde aynı sorunla mücadele ettiklerini farketmeleri ile mağdurlar birbiri ile temas kurmaya başladı. böylece siteden ev alanların tamamının bu konuda 300 bin euro ve üzeri tutarlar ile dolandırıldığı anlaşılması ile mağdurlar soluğu adliye de aldı .

Tapularını beklerken evlerinin Halkbank birinci sırada olmak üzere icralık ve satışta olduğunu görünce adeta dünya başımıza yıkıldı diyen Birol ve Keiko Çifçi. Japonya’da yaşıyoruz , şirket kaçtı ortada yok biz ne yapacağımızı bilmiyoruz. Dolandırıldık,mağduruz bürokrasi başta olmak üzere yetkiiİlerin sesimizi duymasını ve yardım etmesini bekliyoruz.

Cumhurbaşkanımızın yurt dışından yatırımlarınızı ülkemize yapın çağrısına uyduk. elimizdeki tüm olanı bu projeye yatırdık şimdi ise hem evsiz hem de parasız ortada kaldık. şirket yetkililerininde bir an önce cezalandırılması nı bekliyoruz. ve evlermizi geri iade edilmesini istiyoruz.

Tüm bu gelişmeler yaşanırken site yönetimi ve inşaat firmasının ise internet üzerinde satış yapmaya devam etmesi de ayrı bir ilginçilik olarak devam etmekte.

admin
adminhttps://www.kapalicarsidergi.com
12 ülke 4000 den fazla noktaya ulaşan uluslararası yayın grubunun online, güncel , tarafsız , yenilikçi , zengin içerikli haber sitesi.
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Most Popular

Recent Comments