DOLAR 32,2335 0.01%
EURO 34,9864 -0.1%
ALTIN 2.441,12-0,23
BIST 10.677,490,19%
BITCOIN 22108191,32%
İstanbul
18°

AÇIK

13:06

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

2024 Mücevher İhracatına, Yaklaşık 5 Milyar Dolar Katkı Sağlayacak

2024 Mücevher İhracatına, Yaklaşık 5 Milyar Dolar Katkı Sağlayacak

26 Aralık 2023 11:30
2024 Mücevher İhracatına, Yaklaşık 5 Milyar Dolar Katkı Sağlayacak
0

BEĞENDİM

Dünyanın en büyük beş mücevher fuarı arasında yer alan ve Türkiye’nin ilk ve tek uluslararası mücevher ihtisas buluşması olan Istanbul Jewelry Show (IJS), sektörün 2024 ihracatına 5 milyar dolarlık katkı sağlayacak. Yılda iki kez düzenlenen fuarın 17-20 Nisan 2024 tarihlerindeki 55’inci edisyonuna, en az 140 farklı ülkeden 33 bin 500’ü aşkın ziyaretçinin gelmesi bekleniyor. Istanbul Jewelry Show’un (IJS) organizatörü Informa Markets tarafından yürütülen yurt dışı satın almacı programı sayesinde, sektörün büyük alıcılarının da aralarında olduğu profesyoneller, birebir ticaret anlaşmaları ve yüksek ölçekli siparişler için İstanbul Fuar Merkezi’ne gelecek. 1.500’den fazla firma ve markanın katılacağı fuarın, sektör ihracatının yüzde 80’ini karşılaması bekleniyor.

Mücevher sektöründe dünyanın en büyük 3’üncü üreticisi olan Türkiye’nin 2023 yılı ihracatı 7 milyar doları aştı. İhracattaki istikrarlı büyümesini 2024’te de sürdürmeyi hedefleyen sektör, yurt dışı satışlarının önemli bir bölümünü Nisan ayında düzenlenecek Istanbul Jewelry Show (IJS) Fuarı ile gerçekleştirecek.

Informa Markets olarak 7 farklı ülkede, alanında dünyanın en büyüğü olan “Hong Kong Mücevher Fuar’ı ile birlikte 13 farklı mücevher fuarı düzenlediklerini söyleyen Istanbul Jewelry Show Kurucu Ortağı Şermin Cengiz, sektördeki küresel bilgi birikimlerini Istanbul Jewelry Show’un yaklaşık 40 yıllık deneyimi ile birleştirerek Türkiye mücevher sektörü için güçlü bir sinerji yarattıklarını belirtti. “Yılda iki kez düzenlediğimiz Istanbul Jewelry Show fuarlarında, ülkemizin mücevher ihracatının yüzde 80’ini karşılıyoruz” diyen Cengiz, 17 – 20 Nisan 2024 tarihlerindeki 55’inci buluşma için hazırlıkların sürdüğünü, özellikle yurt dışı satın almacı programı ve farklı ülkelerden gelecek alım heyetleriyle birlikte, devasa büyüklükte bir ticarete ev sahipliği yapacaklarını vurguladı.

1986 yılından beri mücevher sektörünün önemli firma, marka ve alıcılarını bir araya getiren Istanbul Jewelry Show’un Nisan ayındaki 55’inci edisyonunda; altın, mücevher, pırlanta, renkli taş, değerli ve yarı-değerli taş, inci, gümüş, gümüş takı ve gümüş ev eşyası, altın montür, rafineri, saat, kalıp, vitrin dekorasyon, makine-ekipman ve yan sanayi, kasa, yazılım, lojistik ile aydınlatma gibi ürün grupları bir arada sergilenecek.

17 Nisan 2024 – Çarşamba günü başlayacak, 20 Nisan 2024 – Cumartesi bitecek olan 55. Istanbul Jewelry Show (IJS) hakkında detaylı bilgi almak isteyen profesyoneller, www.istanbuljewelryshow.com adresini ziyaret edebilirler.

Istanbul Jewelry Show, sadece mücevher sektörü profesyonellerinin ziyaret edebileceği ticari bir fuardır, halka açık değildir.  

Informa Markets Hakkında 

Informa Markets, endüstrilerin ve uzmanlaşmış pazarların ticaret faaliyetlerinde bulunmalarını, yenilik yapmalarını ve büyümelerini sağlamak amacıyla iş platformları oluşturmaktadır. Tüm dünyadaki piyasa katılımcılarına, birebir katılımlı fuarlar, hedeflenmiş dijital hizmetler ve aksiyonlanabilir veri çözümleri ile iş faaliyetlerinde bulunmaları ve tecrübe edinmeleri anlamında fırsatlar sunuyoruz. Aralarında İlaç, Yiyecek, Medikal Teknoloji ve Altyapı sektörlerinin de bulunduğu bir düzineden fazla global endüstriden alıcı ve satıcıları bir araya getiriyoruz. Dünyanın önde gelen piyasa-oluşturucu firması olarak, çok çeşitli uzmanlaşmış pazarı hayata geçiriyor, yeni fırsatlar sunuyor ve bu pazarların senenin 365 günü gelişmesine katkıda bulunuyoruz.  

Daha fazla bilgi için: www.informamarkets.com  

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.