DOLAR 31,0066 0.31%
EURO 33,5582 0.32%
ALTIN 2.023,590,59
BIST 7.962,343,14%
BITCOIN 1581579-3,10%
İstanbul

AÇIK

İşçilik fiyatlarına güncelleme şart.

İşçilik fiyatlarına güncelleme şart.

10 Aralık 2022 12:05
İşçilik fiyatlarına güncelleme şart.
0

BEĞENDİM

Enflasyonun altında kalan altın kuyum üreticisini üzüyor. Fatih Karaaslan “Kuyum üreticilerimizin İşçilik fiyatlarında güncelleme yapması kaçınılmaz olacaktır. Altın fiyatlarının enflasyonun altında kalması, tl bazında artan üretim maliyetleri, üretici için sürdürülemez bir hale dönüşmektedir.” 

Yüksek enflasyon, halkın alım gücünün düşmesi, artan üretim maliyetleri 2022 yılında kuyum üreticilerinin üzerindeki yükü arttırdı. Milyem hesabıyla alınan işçilik ücretleri, TL karşısında kuyum üreticisini zor durumda bırakıyor. Revaç Kuyumculuk Genel Müdürü Fatih Karaaslan; kuyum üreticisinin mevcut ekonomik tablo karşısında işçilik fiyatlarında güncelleme yapmasının kaçınılmaz bir hal aldığını, sürekli yeni modeller arayışında olan ciddi AR-GE yatırımları yapan firmaların sürdürülebilir bir çizgi yakalaması için güncellemelerin gerekli olduğunu ifade etti.

Revaç Kuyumculuğun yeni yıl ile birlikte işçilik fiyatlarında makul güncellemeler yapacağını belirten Fatih Karaaslan; “Ekonomik verilere baktığımız zaman bugün itibariyle altın fiyatlarının en az 1800 TL bandında olması gerekiyor. Şu anda 1050 TL civarında. Hayatta herşeyin birkaç kat arttığı bir ortamda, aynı işçilik fiyatlarıyla yüksek kaliteli üretim yapmak artık imkansız hale geldi. Bizim gibi kalitesinden, ürün içeriğinden taviz vermesi mümkün olmayan firmalar, işçilik fiyatlarında güncellemeye gidiyorlar” diye konuştu.

“Revaç 2022 yılını başarıyla tamamladı”

Revaç Kuyumculuğun son derece başarılı bir yılı geride bıraktığını kaydeden Karaaslan; yeni piyasaya sundukları Revaç omega kilitlerde müşterilerinden gelen uyarılar ile birlikte küçük bir güncelleme, yenileme yaptıklarını ve kusursuz çalışan bir ürün ortaya koyduklarını söyledi.

Yeni yılda da yine Revaç’ın birçok farklı yarı mamül grubunda yeniliklerin, yeni dizaynların peşinde olacağını, bazı kronik sorunlara sahip yarı mamül ürünlere profesyonel dokunuşlar yapacağını sözlerine ekleyen Karaaslan; 2022 yılında Revaçta olan ve sallantılı takılarda sıklıkla kullanılan pres ara parçaların 2023 yılında da popülerliğini sürdüreceğini dile getirdi.

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.